< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kill Bill: Vol. 2 (Kodi 107031)     

Regjia: Quentin Tarantino

Me Aktoret: Uma Thurman, David Carradine, Lucy Liu, Vivica A. Fox, Chia Hui Liu, Michael Madsen, Daryl Hannah, Michael Parks, Bo Svenson, Jeannie Epper


Publikuesi: Miramax Films


Zhanret: Krim, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 131 minuta


Data e Publikimit: 16/04/2004Pershkrimi i Filmit

Me këtë film regjizori Kuendin Tarandino vazhdon pjesën e dytë të filmit të tij Kill Bill 1. Nusja (Uma Thurman) pasi kishte vrarë dy nga vrasësit e masakrës në El Paso, vazhdon të kërkojë Bad (Michel Madsen) dhe Ell Driver (Daril Hannah). Natyrisht ajo do të ketë dyluftmin e fundit me njeriun që urdhëroi ekzekutimin e saj para 4 vjetësh, Bill (David Carradine) i cili është mësuesi i saj. Nëse mendoni se e keni parë të gjithë aksionin dhe humorin surealist në Vol. 1, por duke parë Vol. 2 do të njihni gjysmën tjetër të historisë së nuses për hakmarrje.