< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Bourne Identity (Kodi 107003)     

Regjia: Doug Liman

Me Aktoret: Matt Damon, Franka Potente, Chris Cooper, Clive Owen, Brian Cox, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Gabriel Mann, Walton Goggins, Josh Hamilton, Julia Stiles


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Mister, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 110 minuta


Data e Publikimit: 14/06/2002Pershkrimi i Filmit

Një thriler i jashtëzakonshëm, plot aksion, interpretuar nga MATT DAMON dhe Franka Potente, marrë si botimi më i shitur ndërkombëtar i Robert Ludlum. I mbetur gjallë në ujrat e Mesdheut me dy plumba në shpatullë, Jason Bourne ka humbur krejtësisht kujtesën. Pa emër dhe pa një të kaluar, i panjohuri tregon aftësi të jashtëzakonshem me gjuhët, përleshjet dhe vetëmbrojtjen, përveç një instikti të fortë vrasësi... I vendosur për të zbuluar identitetin e tij të vërtetë, Jason gjendet shumë shpejt i përfshirë në një garë kundër kohës, i rrethuar nga vrasës të rrezikshëm. Një vajzë gjermane do ta ndihmojë në rrugën e tij të vështirë.