< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Shaolin Girl (Kodi 107756)     

Regjia: Katsuyuki Motohiro

Me Aktoret: Kô Shibasaki, Tôru Nakamura, Kitty Zhang Yuqi, Kai Man Tin, Chi Chung Lam, Mami Yamasaki, Asagi Kudô, Kana Harada, Eri Otoguro, Mayu Gamou


Publikuesi: Fuji Television Network


Zhanret: Aksion, Komedi, Sport


Gjuha: Japonisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 108 minuta


Data e Publikimit: 26/04/2008Pershkrimi i Filmit

E dërguar nga gjyshi i saj i ndjerë për të mësuar kung-fu në Shkollën e Arteve Marciale Shaolin në Kinë 9 vjet më parë, filmi fillon në një tempull ku Rina më në fund përfundon stërvitjen e saj. E pajisur me aftësi të mbinatyrshme kung fu-je të cilat nuk mund t’i kontrollojë, ajo kthehet në vendlindjen e saj në Japoni për të marrë përsipër drejtimin e lokalit të gjyshit të saj të ndjerë dhe për të zgjeruar aftësitë e saj në kung-fu. Për habinë e saj, ajo zbulon se vendi ishte braktisur për një kohë të gjatë dhe njerëzit që kishin mbetur nuk e praktikonin më disiplinën e kung-fusë. Rina zemërohet dhe vendos ta pastrojë vendin dhe të ngre nga e para lokalin qëi ka lënë gjyshi i saj.