< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Outrage Beyond (Kodi 108546)     

Regjia: Takeshi Kitano

Me Aktoret: Takeshi Kitano, Ryo Kase, Toshiyuki Nishida, Shun Sugata, Machiko Ono, Shigeru K├┤yama, Tomokazu Miura, Kenta Kiritani, Ken Mitsuishi, Akira Nakao


Publikuesi: Warner Bros., Lighthouse Pictures


Zhanret: Aksion, Krim


Gjuha: Japonisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 112 minuta


Data e Publikimit: 06/10/2012Pershkrimi i Filmit

Ndërsa policia nis një sulm të madh kundër krimit të organizuar, kjo nxit një luftë kombëtare të Jakuzës midis Sano-ve të Lindjes dhe Hanabishi-t të Perëndimit. Ajo çka filloi si një konflikt i brendshëm në filmin e parë Outrage, tani është kthyer në një luftë mbarëkombëtare në Outrage: Beyond.