< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Oshin (Kodi 108862)     

Regjia: Shin Togashi

Me Aktoret: Kokone Hamada, Aya Ueto, Kayoko Kishimoto, Manami Igashira, Ayako Kobayashi, Shin'nosuke Mitsushima, Ryôsuke Nogi, Gorô Inagaki, Guts Ishimatsu, Pinko Izumi


Publikuesi: Sundream Motion Pictures Ltd.


Zhanret: Drame


Gjuha: Japonisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 109 minuta


Data e Publikimit: 12/10/2013Pershkrimi i Filmit

Në moshën 7-vjeçare, Oshini e vogël (Kokone Hamada) dërgohet nga familja e saj e varfër fermere në një qytezë tjetër për të punuar si dado dhe si shërbyese. Gjatë një dimri veçanërisht të ashpër, ajo zë miq por edhe keqtrajtohet nga disa. Por pavarësisht se çfarë ndodh, ajo vazhdon përpara me trimëri.