< Kthehu tek Faqja e Meparshme

One Piece Film: Gold (Kodi 110094)     

Regjia: Hiroaki Miyamoto

Me Aktoret: Mayumi Tanaka, Kazuya Nakai, Akemi Okamura, Kappei Yamaguchi, Hiroaki Hirata, Ikue Ôtani, Yuriko Yamaguchi, Kazuki Yao, Kazuhiro Yamaji, Takahiro Sakurai


Publikuesi: Toei Company


Zhanret: I Animuar, Aventure, Aksion


Gjuha: Japonisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 120 minuta


Data e Publikimit: 10/01/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Ngjarjet zhvillohen në Gran Tesoro, një vend i pavarur i njohur nga Qeveria Botërore, shtëpia e qytetit më të madh zbavitës në botë ku të gjithë piratët e mirënjohur, Marinarët, dhe milionerët e të gjithë botës mblidhen në një “strehë absolute” që as Qeveria Botërore nuk mund ta prekë. Atje, Piratët Kapelat e Kashtës takojnë drejtuesin e vendit, perandorin e artë, Gild Tesoron, i cili merr lehtësisht përkrahjen e piratëve, Marinarëve, madje edhe atë të Qeverisë Botërore me anë të parave të tij. Ai do të veprojë për të kënaqur ambicien e tij të pafund që mund të rezultojë me ndryshime të mëdha në marrëdhëniet e fuqive në Botën e Re.