< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Blade of the Immortal (Kodi 110383)     

Regjia: Takashi Miike

Me Aktoret: Takuya Kimura, Hana Sugisaki, Sôta Fukushi, Hayato Ichihara, Erika Toda, Kazuki Kitamura, Chiaki Kuriyama, Shinnosuke Mitsushima, Ken Kaneko, Yôko Yamamoto


Publikuesi: Warner Bros.


Zhanret: Aksion


Gjuha: Japonisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 141 minuta


Data e Publikimit: 03/11/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Manxhi është një samurai që mbart mallkimin e rëndë të pavdekësisë pas një beteje legjendare. Pas vrasjes makabre të motrës së tij, Manxhi e di se do të marrë shpirtin e saj vetëm nëse ai lufton të keqen. Ai premton të ndihmojë një vajzë, Rin, që të hakmerret ndaj një grupi që janë luftëtarë shumë të aftë dhe udhëhiqen nga luftëtarja e pamëshirshme Anoçu, e cila është përgjegjëse për vrasjen e prindërve të saj. Ky mision do të ndryshojë Manxhin, në mënyra që ai as nuk mund të imagjinojë.