< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Confucius (Kodi 108476)     

Regjia: Mei Hu

Me Aktoret: Yun-Fat Chow, Xun Zhou, Jianbin Chen, Yi Lu, Quan Ren, Zhenyu Qiao, Lu Yao, Kaili Zhang, Ran Chen, Huang Jiao


Publikuesi: China Film Group


Zhanret: Biografi, Drame, Histori


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 125 minuta


Data e Publikimit: 28/01/2010Pershkrimi i Filmit

Nga producentët e filmave Red Cliff dhe Warlords dhe i xhiruar në të njëjtin stil luksoz, Konfuci është një film ku luan super-ylli Chow Yun-Fat si heroi legjendar i titullit: një njeri që e udhëheq mbretërinë e Lu-së në betejë kundër fqinjit të saj luftënxitës, Qi.