< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Kundo: Age of the Rampant (Kodi 109237)     

Regjia: Jong-bin Yun

Me Aktoret: Jung-woo Ha, Dong-won Kang, Ye-ri Han, Hae-suk Kim, Man-shik Jeong, Dong-seok Ma, Seong-gyoon Kim, Ji-hye Yun, Kyeong-yeong Lee, Sung-min Lee


Publikuesi: Showbox/Mediaplex


Zhanret: Aksion, Epik


Gjuha: Koreane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 137 minuta


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Filmi është i bazuar në ngjarje të shek. 19. Dol Muçi, që punon si kasap, i bashkohet një grupi hajdutësh të drejtë. Jo Juni është djali i një fisniku të pasur, por nëna e tij është një konkubinë. Edhe pse ai shkëlqen në artet marciale, nuk njihet për talentet e tij për shkak të prejardhjes. Jo Juni më pas bëhet pre e grupit të hajdutëve. Hajdutët vjedhin nga zyrtarët publikë dhe ua japin të varfërve. Banda e hajdutëve përballet me një figurë me pushtet të asaj kohe.