< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Train to Busan (Kodi 109991)     

Regjia: Sang-ho Yeon

Me Aktoret: Gong Yoo, Ma Dong-Seok, Jung Yu-mi, Choi Woo-Sik, Ahn So-Hee, Kim Soo-Ahn, Kim Eui-Sung


Publikuesi: Next Entertaiment World


Zhanret: Aksion, Horror


Gjuha: Koreane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 118 minuta


Data e Publikimit: 20/07/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Pas shpërthimit të një virusi që i kthen njrëzit në zombi, në Korenë e Jugut mbizotëron kaosi. Por disa pasagjerë të cilët udhëtojnë nga Seuli për në Buasan do të luftojnë për të mbijetuar nën tmerrin që sa vjen dhe po i shfarros njerëzit. Por a do të mbijetojë ndonjë prej tyre dhe deri ku mund të arrijë dashuria e një babai për vajzën e tij të vogël, e cila pas ndarjes së prindërve mendonte se i ati nuk i kushtonte vëmendjen e duhur.