< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Yellow Sea (Kodi 108253)     

Regjia: Hong-jin Na

Me Aktoret: Ha Jung-woo, Kim Yun-Seok, Jo Sung-Ha, Lee Cheol-Min, Kwak Byung-Kyu, Lim Yeo-Won, Tak Sung-Eun, Kim Ki-Hwan, Ki Se-Hyung, Kim Ji-Hyun, Oh Yoon-Hong, Jeong Man-Sik


Publikuesi: Wellmade Starm


Zhanret: Krim, Drame, Triler


Gjuha: Koreane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 140 minuta


Data e Publikimit: 02/12/2011Pershkrimi i Filmit

Kjo është historia e një shoferi taksie në qytetin e Janji-së, një rajon midis Koresë Veriore, Kinës dhe Rusisë. Gruaja e tij shkon në Kore për të fituar disa para, por ai ka gjashtë muaj pa marrë lajme prej saj. Ai luan kumar për të fituar disa para shtesë, por kjo thjesht sa e bën jetën e tij më keq. Por pikërisht atëherë kur është në pikën më të ulët ai takohet me një vrasës me pagesë i cili i sugjeron t’i përmirësojë jetën duke i shlarë borxhin dhe duke e ribashkuar me gruan e tij, po të bëjë vetëm një vrasje.