< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Commitment (Kodi 108819)     

Regjia: Hong-soo Park

Me Aktoret: Seung Hyun Choi, Ye-ri Han, Ho-bin Jeong, Sung Ha Jo, Sun-kyung Kim, Yoo-Jeong Kim, Ju-shil Lee, Ji-il Park, Seong-Woong Park, Je-mun Yun


Publikuesi: Showbox


Zhanret: Aksion, Drame


Gjuha: Koreane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 113 minuta


Data e Publikimit: 06/12/2013Pershkrimi i Filmit

Pas misionit të dështuar të spiunazhit të babait të tij, Mjung-huni nga Korea e Veriut dhe motra e tij e vogël Haje-in dërgohen në një kamp të burgosurish. Në mënyrë që të shpëtojë jetën e motrës së tij, Mjung-huni del vullnetar për t’u bërë spiun dhe infiltrohet në Jug si një adoleshent dezertor. Duke ndjekur gjimnazin në Jug, ai njihet me një vajzë tjetër të quajtur Haje-in, dhe e shpëton kur ajo sulmohet. Inteligjenca e Koresë së Jugut shumë shpejt zbulon aktivitetet e tij dhe fillon ta gjurmojë, ndërkohë që qeveria e vet dërgon një vrasës të pamëshirshëm për ta eliminuar.