< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Handmaiden (Kodi 110056)     

Regjia: Chan-wook Park

Me Aktoret: Min-hee Kim, Tae-ri Kim, Jung-woo Ha, Jin-woong Jo, Hae-suk Kim, So-ri Moon, Si-yeon Ha, Ha-na Han, Ha-dam Jeong, Eun-hyung Jo


Publikuesi: Moho Film


Zhanret: Drame, Triler


Gjuha: Koreane

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 139 minuta


Data e Publikimit: 01/06/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Në vitin 1930 në Kore, gjatë periudhës së pushtimit japonez, Suki punësohet si shërbyese te trashëgimtarja japoneze Hideko, e cila bën një jetë të izoluar në një shtëpi me xhaxhain e saj dominues Kouzukin. Por shërbyesja ka një sekret. Ajo dhe një mashtrues, i cili shtiret si një kont japonez, po planifikojnë që ta fejojnë zonjën, t’i marrin pasurinë dhe ta mbyllin në një çmendinë. Gjithçka vazhdon sipas planit, derisa Suki fillon ta kuptojë vërtet Hidekon.