< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Wave - Bølgen (Kodi 109637)     

Regjia: Roar Uthaug

Me Aktoret: Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro, Eili Harboe, Herman Bernhoft, Edith Haagenrud-Sande


Publikuesi: Nordisk Film


Zhanret: Drame


Gjuha: Norvegjisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 104 minuta


Data e Publikimit: 15/12/2015


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Bazuar në faktin se shtegu malor Akneset, që gjendet në fjordin Geiranger në Norvegji, një ditë do të bjerë dhe do të krijojë një cunami të dhunshëm mbi 80 metra të lartë, që do të shkatërrojë gjithçka që i del para dhe do të godasë tokën në Geiranger. Një gjeolog gjendet në mes të kësaj dhe fillon një garë kundër kohës për të shpëtuar komunitetin e vogël dhe familjen e tij.