< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Last King - Birkebeinerne (Kodi 109851)     

Regjia: Nils Gaup

Me Aktoret: Anders Dahlberg, Åsmund Brede Eike, Elg Elgesem, Pål Sverre Hagen, Thorbjørn Harr, Benjamin Helstad, Kristofer Hivju, Stig Henrik Hoff, Jeppe Beck Laursen, Nikolaj Lie Kaas, Adam Nemet


Publikuesi: Nordisk Film


Zhanret: Aksion, Aventure


Gjuha: Norvegjisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 99 minuta


Data e Publikimit: 17/06/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në vitin 1206 Norvegjia është mbërthyer nga lufta civile. Pasi vritet mbreti, konspiratorët duan të vrasin dhe djalin e tij të paligjshëm, i cili është ende foshnje dhe kështu të zhdukin çdo trashëgimtar të tij. Por në mbrojtje të foshnjes dalin dy burra, të cilët me sakrificin e tyre mundohen të mbajnë gjallë djalin dhe një ditë ai të ulet në fronin e babait. Një histori e cila ndryshoi rrjedhën e historisë së vendit.