< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Jack Strong (Kodi 108941)     

Regjia: Wladyslaw Pasikowski

Me Aktoret: Marcin Dorocinski, Maja Ostaszewska, Patrick Wilson, Dimitri Bilov, Dagmara Dominczyk, Oleg Maslennikov, Krzysztof Pieczynski, Miroslaw Baka, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Globisz


Publikuesi: Vue Movie Distribution


Zhanret: Aksion, Biografi, Krim


Gjuha: Polonisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 127 minuta


Data e Publikimit: 07/02/2014Pershkrimi i Filmit

Kjo melodramë spiunazhi, plot emocione, tregon historinë e vërtetë të një njeriu që guxon të sfidojë Perandorinë Sovjetike. Ndërkohë, që po planifikonte manovrat për sulmin mbi forcat e Traktatit të Varshavës, koloneli i ushtrisë polake, Riçard Kuklinski, mund të shikojë dokumente shumë sekrete. Ai mëson se kundërsulmi bërthamor kundër forcave sovjetike ishte planifikuar të ekzekutohej në territorin polak. Falë vendosmërisë së tij, ai fillon një bashkëpunim të gjatë, të vetmuar dhe mendërisht lodhës, me CIA-n. Që nga ai çast, jeta e tij dhe e familjes së tij gjendet në rrezik të vazhdueshëm, pasi një lëvizje e pakujdesshme mund të sillte një tragjedi.