< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Brazilian Western (Kodi 109196)     

Regjia: René Sampaio

Me Aktoret: Fabrício Boliveira, Isis Valverde, Felipe Abib, Antonio Calloni, Marcos Paulo, Cinara Leal, Giuliano Manfredini, Rodrigo Pandolfo, Juliana Lohmann, Léo Rosa, Alex Sander, César Troncoso


Publikuesi: Fogo Cerrado


Zhanret: Krim, Drame


Gjuha: Portugeze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 105 minuta


Data e Publikimit: 31/05/2013


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Në Santo Kristo, Zhoao arrestohet dhe burgoset për vrasjen e burrit që vrau babanë e tij. Vite më vonë, në vitet ‘80, ai lirohet dhe shkon në Brazil për të kërkuar kushëririn e tij Pablon dhe për të gjetur punë. Zhoao punon si marangoz, por Pablo, që është shpërndarës droge, i ofron disa para atij për të shpërndarë marihuanë në një lagje të nivelit të lartë. Zhoao zihet në befasi nga policia dhe ia mbath. Kur shikon studenten e arkitekturës Maria Lusian në apartamentin e saj, Zhoao ngjitet në ndërtesë dhe ajo e mbron. Shumë shpejt ata dashurohen me njëri-tjetrin dhe Zhoao vendos ta lërë botën e krimit dhe të bëjë një jetë të ndershme. Por shpërndarësi Xheremia të cilit i pëlqen Maria Lusia, dhe partneri i tij, detektivi i korruptuar Marko Aurelio, fillojnë një luftë kundër Zhoaos dhe Pablos e cila mbaron me pasoja tragjike.