< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Aquarius (Kodi 110342)     

Regjia: Kleber Mendonça Filho

Me Aktoret: Sonia Braga, Maeve Jinkings, Irandhir Santos, Humberto Carrão, Fernando Teixeira, Jeff Rosick, Julia Bernat, Carla Ribas, Rubens Santos


Publikuesi: Arrow Films


Zhanret: Drame


Gjuha: Portugeze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 146 minuta


Data e Publikimit: 01/09/2016


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Klara, një vejushë 65 vjeçe dhe një kritike muzike në pension, kishte lindur në një familje të pasur dhe me traditë në Recife të Brazilit. Ajo është banorja e fundit e Akuariusit, një ndërtesë origjinale dykatëshe e ndërtuar në vitin 1940, në zonën e klasës së lartë në Recife. Të gjithë apartamentet e tjerë janë blerë tashmë nga një kompani që ka plane të tjera për atë pronë. Klara është zotuar të largohet vetëm e vdekur nga ai vend, dhe futet në një luftë të ftohtë me kompaninë. Ky tension e shqetëson Klarën. Gjithashtu e bën të mendojë për të dashurit e saj, për të shkuarën dhe të ardhmen.

Shikoje Falas në Kualitet HD