< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Metro (Kodi 109376)     

Regjia: Anton Megerdichev

Me Aktoret: Sergey Puskepalis, Anatoliy Belyy, Svetlana Khodchenkova, Anfisa Vistingauzen, Aleksey Bardukov, Katerina Shpitsa, Elena Panova, Stanislav Duzhnikov, Sergey Sosnovskiy, Yaroslav Zhalnin


Publikuesi: Russian Films


Zhanret: Aksion


Gjuha: Rusisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 131 minuta


Data e Publikimit: 21/02/2013


  


Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Filmi është bazuar në sistemin e metrosë së Moskës, një sistem në prag të shembjes për shkak të një çarje që shkarkon shumë ujë nga lumi në tunelet e metrosë. Problemi më serioz është se tunelet drejtohen të gjithë në qytet. Dhe nëse ata shemben nga përmbytja, atëherë një tmerr i vërtet do të krijohet në sipërfaqe.