< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Cars 2 - Makinat 2 (Kodi 100106)     

Regjia: John Lasseter, Brad Lewis

Me Aktoret: Tony Shalhoub, Owen Wilson, Larry The Cable Guy, John Ratzenberger, Cheech Marin, Michael Caine, Emily Mortimer, Jason Isaacs, Joe Mantegna, Peter Jacobson


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: I Animuar, Komedi, Aventure


Gjuha: Shqip


Kohezgjatja: 100 minuta


Data e Publikimit: 24/06/2011Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Makina e garave Vetëtima MekKuin (zëri i Owen Wilson) dhe rimorkiuesi Meiter (zëri i Larry the Cable Guy) e çojnë miqësinë e tyre në vende të reja dhe emocionuese në “Makinat 2” kur shkojnë matanë deteve për të garuar në Çmimin e Parë Botëror që do të vendosë se cila është makina më e shpejtë në botë. Por rruga drejt titullit kampion është e mbushur me gropa, kthesa dhe surpriza gazmore kur Meiteri kapet në një aventurë intriguese: në spiunazhin ndërkombëtar.