< Kthehu tek Faqja e Meparshme

No (Kodi 108575)     

Regjia: Pablo Larraín

Me Aktoret: Gael García Bernal, Alfredo Castro, Antonia Zegers, Luis Gnecco, Marcial Tagle, Néstor Cantillana, Jaime Vadell, Pascal Montero, Diego Muñoz, Manuela Oyarzún


Publikuesi: Sony Pictures Classics, Participant Media


Zhanret: Drame, Histori


Gjuha: Spanjisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 118 minuta


Data e Publikimit: 09/08/2012Pershkrimi i Filmit

Më 1988, diktatori ushtarak kilian Augusto Pinochet, për shkak të presionit ndërkombëtar, detyrohet të thërrasë një plebishit për presidencën e tij. Shteti do të votojë PO ose JO për zgjatjen e sundimit të Pinochet-it edhe për tetë vite të tjera. Liderët e opozitës që votojnë JO, bindin një ekzekutiv të ri reklamash, Rene Savedra (Gael Garcia Bernal), të kryesojë fushatën e tyre. Kundër gjithë pritshmërive, me shumë pak burime dhe nën presion nga njerëzit e tiranit, Savedra dhe skuadra e tij thurin një plan të guximshëm për të fituar zgjedhjet dhe për të çliruar Kilinë.