< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Ong Bak 2 (Kodi 107723)     

Regjia: Tony Jaa, Panna Rittikrai

Me Aktoret: Tony Jaa, Sarunyu Wongkrachang, Sorapong Chatree, Primorata Dejudom, Nirut Sirichanya, Petchtai Wongkamlao, Santisuk Promsiri, Patthama Panthong, Supakorn Kitsuwon, Natdanai Kongthong


Publikuesi: Sahamongkol Film International


Zhanret: Aksion


Gjuha: Tailandeze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 04/12/2008Pershkrimi i Filmit

Në kohën e mbretit Naresuan, Tieni, një njeri i lindur në fisnikëri i humbet të gjitha kur prindërit e tij vriten brutalisht. Kështu Tieni detyrohet të jetojë në rrugë ku kapet nga një grup hajdutësh të cilët e strehojnë dhe e mësojnë sesi të vjedhë dhe të luftojë. Dita vjen kur Tieni zbulon se zhvillohet një konkurs për gjetjen e kalorësve më të mirë për të shërbyer njeriun që i kishte vrarë prindërit vite më parë dhe kur ai gjen mundësinë për t’u hakmarrë...