< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Ong Bak 3 (Kodi 107937)     

Regjia: Tony Jaa, Panna Rittikrai

Me Aktoret: Tony Jaa, Dan Chupong, Kessarin Ektawatkul, Saranyu Wonggrajang, Petchai Wongkamlao, Primrata Dechudom, Nirut Sirichanya, Sorapong Chatree, Sarunyu Wongkrachang


Publikuesi: Iyara Films


Zhanret: Aksion


Gjuha: Tailandeze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 94 minuta


Data e Publikimit: 05/05/2010Pershkrimi i Filmit

Legjenda e Ong Bak 3 fillon pasi Tieni (Tony Jaa) ka humbur aftësitë e tij dhe njerkun e tij të dashur në kodrën Flatra e Garudës nga sulmi i udhëhequr nga Xhom Rakan. Tieni kthehet në jetë me ndihmën e fshatarëve të Pim, Men dhe Kana Koun. Rënë thellë në meditimin e mësuar nga Fra Bua, Tieni më në fund arrin “Nathajutin”. Talentet e tij vihen përsëri në provë kur rivalët e tij duke përfshirë Gardën me Armaturën e Artë të Mbretit, dhe Buti Sangka kthehen për betejën e fundit masive.