< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Fetih 1453 (Kodi 108356)     

Regjia: Faruk Aksoy

Me Aktoret: Devrim Evin, Ibrahim Celikkol, Dilek Serbest, Cengiz Coskun, Erden Alkan, Recep Aktug, Raif Hikmet Cam, Naci Adig├╝zel, Sedat Mert, Mustafa Atilla Kunt, Ozcan Aliser


Publikuesi: Aksoy Film


Zhanret: Aksion, Lufte, Epik, Histori


Gjuha: Turqisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 156 minuta


Data e Publikimit: 25/04/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Pas vdekjes së babait të tij, Muratit II, Mehmeti II ngjitet në fronin e perandorisë osmane. Pasi vendos të eliminojë armiqtë e brendshëm dhe të jashtëm, ai vendos të bëjë atë që është i destinuar të bëjë... të pushtojë Kostandinopojën. Një realizim turk i përmasave epike nga regjizori Faruk Aksoy.