< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Brave (Kodi 100111)     

Regjia: Mark Andrews, Brenda Chapman

Me Aktoret: Reese Witherspoon, Emma Thompson, Billy Connolly, Julie Walters, Kevin McKidd, Robbie Coltrane, John Ratzenberger


Publikuesi: Disney


Zhanret: I Animuar, Aventure, Familjar


Gjuha: Shqip


Kohezgjatja: 93 minuta


Data e Publikimit: 22/06/2012Pershkrimi i Filmit

Jemi në Skoci, në një kohë të hekurt dhe mitike. Merida është një harkëtare rebele dhe një vajzë e vrullshme e familjes mbretërore. Pas një zgjedhje të pamatur dhe të paqëllimshme, Merida sjell një rrezik për njerëzit e saj dhe detyrohet të hidhet në aksion për të vendosur gjërat në vendin e tyre.