< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Madagascar 3: Europe's Most Wanted (Kodi 100112)     

Regjia: Eric Darnell, Tom McGrath

Me Aktoret: Ben Stiller, Chris Rock, David Schwimmer, Jada Pinkett Smith, Frances McDormand, Jessica Chastain, Bryan Cranston, Martin Short


Publikuesi: DreamWorks Animation


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi, Familjar


Gjuha: Shqip


Kohezgjatja: 93 minuta


Data e Publikimit: 08/06/2012Pershkrimi i Filmit

Luani Aleks, zebra Marti, gjirafa Melman dhe hipopotami Gloria luftojnë ende që të kthehen në shtëpinë e tyre në kopshtin zoologjik në Nju Jork. Natyrisht që edhe mbreti Xhulian, Mori dhe pinguinët do të jenë pjesë e kësaj aventure. Udhëtimi i tyre këtë herë do t'i çojë në Evropë ku do bëjnë zbulimin e radhës: një cirk të rënuar, të cilin do ta ngrenë nga e para për ta përdorur që të përmbushin misionin e tyre.