< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Smurfs (Kodi 100113)     

Regjia: Raja Gosnell

Me Aktoret: Hank Azaria, Jonathan Winters, Katy Perry, George Lopez, Alan Cumming, Anton Yelchin, Fred Armisen, Paul Reubens, Kenan Thompson, John Oliver, Wolfgang Puck, Tim Gunn, B.J. Novak


Publikuesi: Columbia Pictures


Zhanret: Aventure, Komedi, Familjar


Gjuha: Shqip


Kohezgjatja: 103 minuta


Data e Publikimit: 29/08/2011Pershkrimi i Filmit

Kur magjistari i keq Gargamel i ndjek Smërfët e vegjël blu nga fshati i tyre, bien nga bota e tyre magjike brenda tonës - në fakt, mu në mes të Sentral Parkut. Vetëm sa tre molla bashkë të gjatë dhe të ngecur në Mollën e Madhe (Nju Jork), Smërfët duhet të gjejnë një mënyre për t’u kthyer në fshatin e tyre para se Gargameli t’i gjurmojë.