< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Animals United (Kodi 100114)     

Regjia: Reinhard Klooss, Holger Tappe

Me Aktoret: Ralf Schmitz, Thomas Fritsch, Christoph Maria Herbst, Bastian Pastewka, Oliver Kalkofe, Peter Groeger, Bianca Krahl, Uli Krohm, Nico Mamone, Margot Rothweiler


Publikuesi: Constantin Film Produktion


Zhanret: I Animuar, Aventure


Gjuha: Shqip


Kohezgjatja: 93 minuta


Data e Publikimit: 07/10/2010Pershkrimi i Filmit

Një grup kafshësh, mbështetet te përmbytja vjetore e lumit për të patur ushqim dhe ujë, por shumë shpejt ata do të zbulojnë se njerëzit, të cilët kanë qenë duke shkatërruar mjedisin e tyre, kanë ndërtuar një digë për një rezort pushimi. Kafshët vendosin të luftojnë për të shpëtuar shtëpinë e tyre dhe për t’i dhënë një mesazh njerëzve që mos të ndërhyjnë te natyra.