< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Resident Evil: The Final Chapter 3D (Kodi 420189)     

Regjia: Paul W.S. Anderson

Me Aktoret: Milla Jovovich, Ali Larter, Shawn Roberts, Ruby Rose, Eoin Macken, Fraser James, Rola, Joon-gi Lee, William Levy, Iain Glen, Edwin Jay


Publikuesi: Screen Gems


Zhanret: Aksion, Horror, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 107 minuta


Data e Publikimit: 27/01/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Njerëzimi gjendet në prag të katastrofës pas tradhëtisë së Ueskerit në Uashington. Si e vetmja e mbijetuar nga hordhitë e zombëve, Alis duhet të kthehet atje ku filloi gjithçka, në qytetin Rakun. Por atje, kompania Umbrella do të bashkojë forcat për një betejë finale kundër Alis dhe miqve të saj të vjetër.