< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Guardians of the Galaxy Vol. 2 3D (Kodi 420199)     

Regjia: James Gunn

Me Aktoret: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Michael Rooker, Karen Gillan, Sylvester Stallone, Kurt Russell, Glenn Close, Benicio Del Toro, Sean Gunn, Chris Sullivan, Elizabeth Debicki, Nathan Fillion


Publikuesi: Marvel Studios


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 135 minuta


Data e Publikimit: 05/05/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Pasi shpëtuan Ksandarin nga tërbimi i Ronanit, Gardianët njihen si heronj. Tani skuadra duhet ta ndihmojë liderin e tyre Lordin e Yjeve që të zbulojë të vërtetën që fshihet pas prejardhjes së tij të vërtetë. Gjatë rrugës, armiqtë e vjetër kthehen në aleatë dhe lulëzon tradhtia. Dhe Gardianët zbulojnë se janë kundër një kërcënimi të ri që ka dalë të shkatërrojë galaktikën.