< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Thor: The Dark World (Kodi 108745)     

Regjia: Alan Taylor

Me Aktoret: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Tom Hiddleston, Stellan SkarsgÄrd, Idris Elba, Christopher Eccleston, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Kat Dennings, Ray Stevenson, Zachary Levi


Publikuesi: Marvel Entertainment


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 112 minuta


Data e Publikimit: 08/11/2013Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Thor: Bota e Errët vazhdon aventurat e Thorit në ekranin e madh, ndërsa lufton për të shpëtuar Tokën dhe gjithë Nëntë Mbretëritë nga një armik që predaton vetë universin. Thori lufton për të rivendosur rregullin përgjatë kozmosit... por një garë e lashtë e drejtuar nga hakmarrësi Malekith kthehet për ta zhytur universin përsëri në errësirë. I përballur me një armik që as Odini dhe as Asgardi nuk mund ta mposhtin, Thori duhet të niset në udhëtimin e tij më të rrezikshëm dhe më personal deri më sot, një që do ta ribashkojë me Xhejn Foster dhe do ta detyrojë të sakrifikojë gjithçka për të na shpëtuar të gjithëve.