< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Wrath of the Titans 3D (Kodi 420046)     

Regjia: Jonathan Liebesman

Me Aktoret: Sam Worthington, Ralph Fiennes, Liam Neeson, Danny Huston, Edgar Ramirez, Bill Nighy, Toby Kebbell, Rosamund Pike, John Bell, Lily James


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi, Epik


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 99 minuta


Data e Publikimit: 30/03/2012Pershkrimi i Filmit

Një dekadë pasi mposhti Krakenin e tmerrshëm, Perseu përpiqet të tërhiqet në një jetë të qetë si peshkatar dhe prind i vetëm për djalin e tij të vogël. Megjithatë, një luftë e madhe ka shpërthyer midis perëndive, të dobësuar nga mungesa e përkushtimit të njerëzve, dhe Titanëve të burgosur prej kohësh, të cilët udhëhiqen nga mizori Kronos. I tradhtuar nga Hadesi, Zeusi kapet rob dhe sillet në botën e nëndheshme dhe Perseu duhet të bëhet përsëri heroi në mënyrë që të gjejë Zeusin dhe t’i japë fund luftës së Titanëve për të sunduar botën.