< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Dragon Blade (Kodi 109389)     

Regjia: Daniel Lee

Me Aktoret: John Cusack, Adrien Brody, Jackie Chan, Sharni Vinson, Benny Urquidez, Peng Lin, Kevin Lee, Raiden Integra, Alfred Hsing, Tomer Oz, Temur Mamisashvili, Paul Philip Clark, Si Won Choi, Max Huang


Publikuesi: Shanghai Film Group


Zhanret: Aksion, Aventure, Epik


Gjuha: Anglisht, Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 127 minuta


Data e Publikimit: 01/05/2015


  


Pershkrimi i Filmit

Ngjarjet ndodhin në Kinë gjatë Dinastisë Han (206-220 PK), Shpata e Dragoit ndjek Huo Anin, një zyrtar që futet në kurth dhe bëhet skllav për një krim që nuk e kishte kryer. Por menjëherë pas kësaj ai takon ushtarin romak, Kusak, Lucius dhe të dy bashkë formojnë një aleancë të pashpresë.