< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Finding Dory 3D (Kodi 420177)     

Regjia: Andrew Stanton, Angus MacLane

Me Aktoret: Ellen DeGeneres, Albert Brooks, Diane Keaton, Eugene Levy, Ty Burrell, Willem Dafoe, Dominic West, Idris Elba, Kaitlin Olson, Vicki Lewis, Jerome Ranft


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: I Animuar, Familjar, Komedi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 17/06/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Kanë kaluar 6 muaj nga shpëtimi i Nemos. Personazhi i kësaj aventure është Dori, një peshk i vogël që ka probleme me kujtesën. Por asaj fillon t'i kujtohen disa fragmente nga shtëpia dhe fëmijëria e saj. Së bashku me Nemon dhe Marlin, fillon një udhëtim i vështirë për të gjetur familjen e saj dhe gjatë rrugës, ata do të takohen me Beilin, një balenë e bardhë, me Destinin, një balenë peshkaqen dhe me oktapodin Hank, të cilët bëhen udhërrëfyesit e Dorit.