< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Fantastic Beasts and Where to Find Them 3D (Kodi 420183)     

Regjia: David Yates

Me Aktoret: Ezra Miller, Eddie Redmayne, Colin Farrell, Ron Perlman, Jon Voight, Samantha Morton, Gemma Chan, Katherine Waterston, Carmen Ejogo, Dan Fogler, Christine Marzano


Publikuesi: Warner Bros. Pictures


Zhanret: Aventure, Familjar, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 132 minuta


Data e Publikimit: 18/11/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Njut Skamander është magjistari më i famshëm në Botën e Magjistarëve, ku në udhëtimet e tij ai ka takuar dhe regjistruar mijëra krijesa magjike, të cilat i ka përmbledhur në librin, "Kafshë Magjike dhe ku Mund t'i Gjejmë". Këtë herë ai ndodhet në Nju Jork për të kërkuar dhe regjistruar krijesa të reja magjike.