< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Moana 3D (Kodi 420187)     

Regjia: Ron Clements, Don Hall

Me Aktoret: Auli'i Cravalho, Dwayne Johnson, Rachel House, Temuera Morrison, Nicole Scherzinger, Jemaine Clement, Alan Tudyk


Publikuesi: Disney


Zhanret: I Animuar, Aventure, Komedi, Familjar


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 107 minuta


Data e Publikimit: 23/11/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Në Polinezinë e lashtë në jug të Paqësorit, Moana Ualkiki, vajza e vetme e kryetarit të një fisi që shquhen për detarë shumë të aftë, niset në kërkim të një ishull mitik. Gjatë udhëtimit të saj shumë të vështirë, asaj do t'i vijë në ndihmë edhe Maui, një njeri që është dhe gjysëm perëndi.