< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Beauty and the Beast 3D (Kodi 420192)     

Regjia: Bill Condon

Me Aktoret: Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Audra McDonald, Gugu Mbatha Raw, Ian McKellen, Emma Thompson, Sonoya Mizuno


Publikuesi: Walt Disney Pictures


Zhanret: Familjar, Fantazi, Muzikal


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 129 minuta


Data e Publikimit: 17/03/2017


  


Pershkrimi i Filmit

Bela është një vajzë e re dhe bukuroshe që burgoset nga një bishë në kështjellën tij. Pavarësisht frikës, ajo do të bjerë në dashuri me të zotin e kështjellës dhe shumë shpejt do të zbulojë se pas pamjes së tij të frikshme, gjendet një zemër e butë dhe shpirti i një princi të pashëm.