< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Seconds Apart (Kodi 108095)     

Regjia: Antonio Negret

Me Aktoret: Orlando Jones, Edmund Entin, Gary Entin, Samantha Droke, Louis Herthum, Morgana Shaw, Monica Acosta, Gabe Begneaud, Kent Jude Bernard, Maverick Boudreaux


Publikuesi: After Dark Films


Zhanret: Horror


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 85 minuta


Data e Publikimit: 30/04/2011Pershkrimi i Filmit

Sethi dhe Xhona janë dy binjakë vrasës që ndajnë një ngjashmëri djallëzore. Të mallkuar që nga momenti i lindjes së tyre, dy vëllezërit kanë një talent të frikshëm, telekinezën, një fuqi që e përdorin në mënyrën më të tmerrshme. Ndërsa shokët e tyre të shkollës fillojnë të vdesin një nga një, policia vendore nis të dyshojë te lidhja e binjakëve me disa vrasje të sëmura. Ajo që nis si një zemërim xhelozie, përfundo në një shfaqje të mbinatyrshme, duke vënë vëllain kundër vëllait, të keqen kundër të keqes.