< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Inception (Kodi 107966)     

Regjia: Christopher Nolan

Me Aktoret: Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page, Tom Hardy, Ken Watanabe, Dileep Rao, Cillian Murphy, Tom Berenger, Marion Cotillard, Pete Postlethwaite, Michael Caine, Lukas Haas


Publikuesi: Warner Bros


Zhanret: Aksion, Krim, Mister


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 148 minuta


Data e Publikimit: 16/08/2010Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Dom Kob (Leonardo DiCaprio) është një hajdut me aftësi të veçanta, më i miri në artin e rrezikshëm të ekstraktimit, vjedhjes së ideve të çmuara nga thellësia e subkoshiencës kur personi është në gjendjen e gjumit, kur mendja është më e cënueshme se kurrë. Aftësia e rrallë e Kobit e ka kthyer në një lojtar të lakmuar në botën tradhtare të spiunazhit në korporata, por gjithashtu e ka bërë një të arratisur ndërkombëtar dhe i ka kushtuar gjithçka që ai ka dashur ndonjëherë. Tani, Kobit i është ofruar një mundësi për shpengim. Një punë e fundit mund t’i kthejë mbrapa jetën e tij por vetëm nëse ai arrin të pamundurën: mbjelljen e një ideje.