< Kthehu tek Faqja e Meparshme

How to Train Your Dragon 2 (Kodi 109012)     

Regjia: Dean DeBlois

Me Aktoret: Jay Baruchel, Cate Blanchett, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, T.J. Miller, Kristen Wiig, Djimon Hounsou, Kit Harington


Publikuesi: DreamWorks Animation


Zhanret: I Animuar, Aksion, Aventure


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 102 minuta


Data e Publikimit: 13/06/2014Pershkrimi i Filmit

DreamWorks Animation kthehet në botën e dragonjve dhe vikingëve si vazhdimësi e filmit të tyre të suksesshëm të 2010 “Si të trajnoni dragoin tuaj”. Filmi fillestar ndoqi heroizmat e djalit të prijësit të vikingëve, i cili duhet të kapë një dragua në mënyrë që të shënojë kalimin e tij në fazën e burrërisë dhe të dëshmojë vlerat para fisit.