< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Raid 2 (Kodi 108936)     

Regjia: Gareth Evans

Me Aktoret: Iko Uwais, Julie Estelle, Alex Abbad, Marsha Timothy, Mathias Muchus, Tio Pakusadewo, Cecep Arif Rahman, Roy Marten, Ryuhei Matsuda, Kenichi Endo, Kazuki Kitamura


Publikuesi: Sony Pictures Classics


Zhanret: Aksion


Gjuha: Anglisht, Indonesian

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 150 minuta


Data e Publikimit: 11/04/2014Pershkrimi i Filmit

Ai mendoi se kishte mbaruar. Pasi luftoi për të dalë nga një ndërtesë e mbushur me gangsterë dhe të çmendur, një luftë që la pirgje me trupa policësh e gangsterësh nëpër korridore, polici i ri i Xhakartës, Rama, mendoi se kishte mbaruar punë dhe se mund të rikthehej në jetën normale. Por u gabua shumë. Sado të vështirë që mund të kenë qenë, kundërshtarët e Ramës në atë ndërtesë fatale, ishin vetëm peshq të vegjël, që notonin në një pellg që ai nuk e kishte ëndërruar kurrë.