< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Ronaldo (Kodi 109600)     

Regjia: Anthony Wonke

Me Aktoret: Cristiano Ronaldo, Dolores Aveiro, Hugo Aveiro, Georgie Bingham, Adrian Clarke, Rio Ferdinand, Lionel Messi, Jorge Mendes


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Dokumentar


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 92 minuta


Data e Publikimit: 09/11/2015


  


Pershkrimi i Filmit

I filmuar për mbi 14 muaj me akses të pa precedent në rrethin e brendshëm të njeriut dhe sportit, ky është filmi i parë zyrtar dhe i autorizuar plotësisht i një prej figurave më të njohura të futbollit. Për herë të parë bota bëhet e qartë dhe e gjallë prapa dyerve të mbyllura të lojtarit, babait, familjarit dhe mikut në këtë dokumentar prekës të mahnitshëm. Përmes bisedave të thella, filmimeve më cilësore në futboll dhe filmimeve të arkivave të pa para asnjëherë më parë, filmi jep një depërtim të mahnitshëm në jetën sportive dhe personale të tre herë fituesit të Topit të Artë Kristiano Ronaldo në kulmin e karrierës së tij.