< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Colony (Kodi 108583)     

Regjia: Jeff Renfroe

Me Aktoret: Laurence Fishburne, Kevin Zegers, Bill Paxton, Charlotte Sullivan, John Tench, Atticus Dean Mitchell, Dru Viergever, Romano Orzari, Lisa Berry, Lucius Hoyos


Publikuesi: RLJ Entertainment


Zhanret: Aksion, Fantastiko Shkencor, Triler


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 94 minuta


Data e Publikimit: 26/04/2013Pershkrimi i Filmit

Me sfond epokën e radhës së akullnajave, një koloni lufton për të mbijetuar nën sipërfaqen e ngrirë të tokës. Me mungesë furnizimesh dhe të pushtuar nga sëmundjet dhe konfliktet e brendshme, banorët e kolonisë dyshojnë për më të keqen kur në mënyrë të mistershme humbasin kontaktet me koloninë tjetër të vetme që njohin, Koloninë 5. Kur udhëheqësi i Kolonisë 7, Brigs, vendos të udhëheqë një ekspeditë për të zbuluar se çfarë ka ndodhur, ai sfidohet nga Mejsoni, ish-shoku i tij në armë, i cili ka idetë e veta se çfarë është më mirë për banorët e kolonisë...