< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Trivisa (Kodi 109867)     

Regjia: Jevons Au, Frank Hui

Me Aktoret: Richie Jen, Jordan Chan, Ka Tung Lam, Kwong Leung Wong, Hua Yueh, Stephen Au, Suet Lam, Yeung-Ming Wan, Philip Keung, Frankie Chi-Hung Ng


Publikuesi: Media Asia


Zhanret: Krim


Gjuha: Kineze

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 97 minuta


Data e Publikimit: 07/04/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Filmi Trivisa flet për Hong Kongun para dorëzimit të tij tek Kina në vitin 1997, ku ekonomia e lulëzuar e qytetit tërheq në mënyrë të pashmangshme tre kriminelë të famshëm nga Kina që të kalojnë kufirin dhe të fitojnë shumë para në Hong Kong. Ndonëse të panjohur për njëri-tjetrin, fama e tyre ka përhapur thashethemet se treshja do të bashkojnë forcat për të organizuar një vjedhje tronditëse së bashku, aq sa kjo u bie në vesh edhe vetë kriminelëve dhe ata tundohen ta bëjnë këtë.