< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Machete (Kodi 107976)     

Regjia: Ethan Maniquis, Robert Rodriguez

Me Aktoret: Danny Trejo, Robert De Niro, Jessica Alba, Steven Seagal, Michelle Rodriguez, Jeff Fahey, Cheech Marin, Don Johnson, Shea Whigham, Lindsay Lohan, Daryl Sabara


Publikuesi: Overnight Films


Zhanret: Aksion, Krim


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 100 minuta


Data e Publikimit: 03/09/2010Pershkrimi i Filmit

Tre vjet më parë në Meksikë, agjenti i vendosur federal Mashetë (Trejo) tradhtohet dhe vihet në kurth nga shefi i tij, duke rezultuar në vrasjen e gruas dhe fëmijës së tij nga lordi i drogës Torez (Seagal). Tani, në Teksas, Mashetë rishfaqet kur punësohet për të vrarë Senatorin MekLaflin (De Niro), një kundërshtar ekstrem të emigracionit ilegal. Edhe një herë i tradhtuar dhe i vënë në kurth, Mashetë planifikon hakmarrjen e tij kundër njerëzve që e kanë dëmtuar me ndihmën e luftëtares së rezistencës Lus (Rodriguez), agjentes së emigracionit ilegal Sartana (Alba) dhe vëllait të tij prift.