< Kthehu tek Faqja e Meparshme

The Water Diviner (Kodi 109314)     

Regjia: Russell Crowe

Me Aktoret: Russell Crowe, Olga Kurylenko, Jai Courtney, Yilmaz Erdogan, Cem Yilmaz, Ryan Corr, Ben O'Toole, James Fraser, Steve Bastoni, Isabel Lucas, Jacqueline McKenzie, Damon Herriman, Deniz Akdeniz, Megan Gale


Publikuesi: Fear of God Films


Zhanret: Drame, Lufte


Gjuha: Anglisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 111 minuta


Data e Publikimit: 26/12/2014


  


Pershkrimi i Filmit

Pas betejës së Galipolit, në vitin 1919, një fermer australian, Konori (Russell Crowe), udhëton për në Turqi për të gjetur tre djemtë e tij të humbur. Ndërkohë që po rrinte në një hotel në Stamboll, ai njihet me Aishen (Olga Kurylenko), menaxheren e hotelit, dhe mundohet të gjejë një mënyrë për të shkuar në Galipoli.