< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Third Person (Kodi 109024)     Pershkrimi i Filmit

Majkëlli (Liam Neeson) është fitues i Çmimit Pulixher i cili është mbyllur në një suitë hoteli në Paris për të mbaruar librin e tij të fundit. Kohët e fundit ai është ndarë nga gruaja e tij Elena (Kim Basinger), dhe ka krijuar një lidhje me Anën (Olivia Wilde), një gazetare të re dhe ambicioze. Në të njëjtën kohë Skoti (Adrien Brody), një biznesmen amerikan ndodhet në Itali për të vjedhur ide nga shtëpitë e modës italine. Aty ai njihet me Monikën (Moran Atias), një grua e bukur nga Roma e cila po mundohet të lidhet përsëri me vajzën e saj.