< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Warcraft 3D (Kodi 420167)     

Regjia: Duncan Jones

Me Aktoret: Travis Fimmel, Paula Patton, Ben Foster, Dominic Cooper, Toby Kebbell, Ben Schnetzer, Robert Kazinsky, Daniel Wu, Ruth Negga, Clancy Brown


Publikuesi: Universal Pictures


Zhanret: Aksion, Aventure, Fantazi


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 123 minuta


Data e Publikimit: 10/06/2016


  


Pershkrimi i Filmit

Ndërkohë që Mbretëria Azeroth është në paqe, sulmohet nga orkët e tmerrshëm, të cilët po braktisin atdheun e tyre që është në prag kolapsi. Ndërkohë që porta e cila bashkon dy botët hapet, njëra ushtri përballet me mundësinë që të shkatërrohet, dhe tjetra me zhdukjen totale. Dhe kështu fillon një histori epike dhe plot sakrifica, ku lufta ka shumë fytyra, dhe çdokush lufton për diçka.