< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Resident Evil 5: Retribution 3D (Kodi 420058)     

Regjia: Paul W.S. Anderson

Me Aktoret: Milla Jovovich, Ali Larter, Michelle Rodriguez, Sienna Guillory, Kevin Durand, Bingbing Li, Oded Fehr, Colin Salmon, Boris Kodjoe, Johann Urb, Shawn Roberts


Publikuesi: Screen Gems


Zhanret: Aksion, Horror, Fantastiko Shkencor


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 95 minuta


Data e Publikimit: 14/09/2012Trailer i Filmit     Pershkrimi i Filmit

Virusi vdekjeprurës T i kompanisë Ombrella, vazhdon të shkatërrojë planetin, duke i kthyer njerëzit në ushqim për zombi. Shpresa e fundit e njerëzimit është Alisa, e cila zgjohet në zemër të institucionit të operacioneve të kompanisë Ombrella. Alisa duhet të përballet kundra ushtrisë së pafund të Ombrellës dhe njëkohësisht të zbulojë dhe të kaluarën e saj misterioze.