< Kthehu tek Faqja e Meparshme

Prometheus 3D (Kodi 420053)     

Regjia: Ridley Scott

Me Aktoret: Noomi Rapace, Michael Fassbender, Guy Pearce, Idris Elba, Logan Marshall-Green, Charlize Theron, Kate Dickie, Sean Harris, Rafe Spall, Benedict Wong, Ben Foster


Publikuesi: 20th Century Fox


Zhanret: Aventure, Fantastiko Shkencor, Triler


Gjuha: Anglisht, Italisht

Titrat: Shqip


Kohezgjatja: 124 minuta


Data e Publikimit: 08/06/2012Pershkrimi i Filmit

Një skuadër shkencëtarësh udhëtojnë përmes universit në anijen hapësinore “Prometeu” për të hetuar forma jete aliene. Skuadra e shkencëtarëve izolohen në një botë aliene dhe ndërsa luftojnë për të mbijetuar, bëhet edhe më e qartë se horrori që po përjetojnë nuk është vetëm një kërcënim për ta, por për të gjithë njerëzimin.